Strona WWW

Zadzwoń do nas
tel. 61/639 0149

KOLEKTORY SŁONECZNE

 Ogrzewając wodę kolektorami słonecznymi obniżysz rachunki za prąd, gaz i węgiel do 70% każdego roku, a także zabezpieczysz się przed dalszym wzrostem cen tych mediów.
Kolektory dostarczane w oparciu o dofinansowanie z NFOŚiGW.  45% kosztów inwestycji zostanie w Państwa kieszeni.
Naszym Klientom zapewniamy:
Dobór zestawu - dobieramy optymalny zestaw dla potrzeb Twojej rodziny
Projekt instalacji - wykonujemy projekty instalacji niezbedne do uzyskania dofinansowania
Wniosek o dofinansowanie - przygotowujemy wnioski o dofinansowanie zapewniające zwrot 45% kosztów zestawów solarnych
Instalacja kolektorów - instalujemy kolektory szybko i sprawnie zapewniając zniezależne źródło ciepłej wody
Obsługa posprzedażowa - dbamy o komfort użytkowania kolektorów oferując profesjonalną obsługę posprzedażową

Czym są kolektory?
Kolektory próżniowo-rurowe są urządzeniami służącymi do produkcji energii cieplnej z udziałem energii promieniowania słonecznego. Wykorzystują efekt konwersji energii przez wysokoselektywną warstwę absorpcyjną, która pochłania do 95 % padającego na nią promieniowania słonecznego. Dzięki zastosowaniu izolacji termicznej w postaci próżni zamkniętej w dwuściennej rurze szklanej kolektora zapewniona jest wysoka sprawność termiczna, sięgająca 80 %. Energia cieplna jest przekazywana pośredniemu czynnikowi roboczemu przepływającemu przez kolektor bądź bezpośrednio cieczy podgrzewanej i może być używana zarówno do produkcji ciepłej wody użytkowej, jak i ogrzewania budynków.

Kolektory próżniowo-rurowe mogą byś stosowane zarówno w systemach typu pośredniego (instalacjach z czynnikiem roboczym) jak i w systemach z przepływem bezpośrednim. Możliwe jest wykorzystanie kolektorów zarówno w niewielkich, przydomowych systemach do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, w instalacjach dla budynków wielorodzinnych, jak i przemysłowych. Urządzenia mogą być montowane zarówno na dachach spadzistych, płaskich, spadzistych o niewielkim kącie nachylenia oraz na gruncie.

Kolektory próżniowo-rurowe są zgodne z europejskimi normami – EN 12975-1:2006, EN 12975-2:2006 – i otrzymały międzynarodowy certyfikat jakości produktów solarnych Solar Keymark.

- do 70% niższe rachunki za prąg i gaz
- wysoka jakość
- elegancki wygląd
- szybki, czysty, jednodniowy montaż

Nasze usługi

 • sprzedaż barier ochronnych
 • montaż barier ochronnych stalowych
 • wynajem barier tymczasowych MINIGUARD
 • produkty  BRD
 • kolektory słoneczne 
 • solary i pompy
 • zasobniki
 • dofinansowanie na kolektory
 • montaż kolektorów słonecznych
 • serwis kolektorów słonecznych
 • wieloletnia gwarancja
 • zgodność z normami

Usługi dodatkowe

Satysfakcja naszych Klientów jest dla nas najważniejsza. Dlatego dużo czasu poświęcamy na rozwój naszych własnych produktów, aby móc sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom. Jesteśmy firmą, która łączy wiedzę z różnych, specjalistycznych dziedzin. W miarę mozliwości logistycznych oferujemy montaż oferowanych przez nas stalowych barier ochronnych lub pomagamy w nawiązaniu współpracy z wyspecjalizowaną ekipą montażową.{cms_module module="CGCalendar" lang="pl_PL"}